Każdy z nas chce być jak najbardziej wydajnym a odpowiednia organizacja stanowiska pracy to przede wszystkim komfort i efektywność. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni wokół nas pozwoli nam mieć wszystko pod ręką. Ważne byśmy mieli wszystko dobrze dopasowane do naszego wzrostu. Bez względu czy obsługujemy imprezę klubową czy wesele odpowiedni komfort sprawi, że my będziemy lepiej się czuć w naszej pracy, a to przełoży się na zwiększoną wydajność i większe zadowolenie odbiorców naszych usług. 

Stoły i statywy

Takim podstawowym miejscem naszego działania jest stół, na którym ustawimy naszą konsolę mikserską i wszystkie urządzenia peryferyjne. Ważne by była to konstrukcja umożliwiająca regulację wysokości tak, byśmy mieli możliwość dopasowania wysokości do naszego wzrostu. Tego rodzaju stoły są dostępne często w formie kompaktowych konstrukcji składanych. Oczywiście nie tylko do didżejowania taki stół może być wykorzystany, bo również sprawdzi się on jako przenośny stół recepcyjny czy stół sprzedażowy. Bardzo pomocny może okazać się statyw pod laptop oczywiście również z odpowiednią regulacją. Tego rodzaju statywy posiadają swoją regulację zarówno w poziomie jaki i pionie dzięki czemu możemy każdy rozmiar laptopa czy notebooka postawić w najwygodniejszej dla nas płaszczyźnie i na pożądanej wysokości. Do takiego statywu można też podpiąć specjalny statyw pod myszkę. Pamiętajmy o tym by na czas transportu odpowiednio zabezpieczyć nasze statywy i przenośny stół. Taką podstawową ochronę dadzą nam specjalistyczne torby i futerały do przetransportowywania naszych urządzeń. Wszelkie zarysowania i obicia bardzo nie ładnie wyglądają na scenie, a przecież sprzęt jest taką naszą wizytówką.

Dobry odsłuch

Żeby dobrze wykonywać swoją pracę didżej musi mieć przede wszystkim dobry odsłuch granej muzyki. Takim podstawowym urządzeniem do odsłuchu w pracy didżeja są oczywiście słuchawki. Warto zatem zadbać o to, by były one odpowiednio dobrej jakości. Są specjalnie dedykowane słuchawki dla didżejów i najlepiej na takich się skoncentrować. Najczęstsze zastosowanie mają słuchawki tzw. półotwarte, które umożliwią między innymi kontakt słuchowy z otoczeniem. Słuchawki tzw. zamknięte nie do końca spełniają się w tym charakterze pracy, gdyż całkowicie odcinają słuchacza od otoczenia, a przecież didżej musi nie tylko być skoncentrowany na puszczanej muzyce, ale również powinien wiedzieć co się dzieje na parkiecie. Powinien wiedzieć jak bawiący reagują na jego muzykę, tak by w razie potrzeby był w stanie od razu odpowiednio zareagować. Poza tym słuchawki otwarte “oddychają” dzięki czemu nawet kilkugodzinne użytkowanie nie jest tak męczące jak w słuchawkach zamkniętych, które mają za zadanie całkowite odizolowanie od otoczenia. Oczywiście ważne by takie słuchawki były fizycznie wygodne i dobrze dopasowane do naszej głowy. Również duże znaczenie ma ich waga a im lżejsze tym oczywiście lepiej.  

Siedzisko

Parę godzin na stojąco można wytrzymać, ale jeżeli mamy całonocną imprezę do zagrania to mimo wszystko warto zaopatrzyć się w jakieś wygodne siedzisko, na którym będziemy mogli się wesprzeć. Oczywiście nie może to być kanapa do położenia się, tylko jakiś stołeczek z regulacją wysokości, może być z jakimś oparciem, na którym będziemy mogli swobodnie i wygodnie pracować. 

 

Jest bardzo duże zapotrzebowanie na usługi didżejskie, ale tak naprawdę na dobre pieniądze i zapełniony grafik mogą liczyć tylko najlepsi. A żeby aspirować do najlepszych nie wystarczy tylko talent i umiejętności. Trzeba mieć też odpowiedniej klasy sprzęt, który nie tylko będzie praktyczny, ale i będzie odpowiednio się prezentował na scenie. Takie elementy jak stół mikserski, rampa oświetleniowa, czy statywy są na widoku i muszą być dobrze i estetycznie wykonane. Warto zatem zadbać, by elementy te były jak najlepszej jakości.