Ze świecą szukać kogoś, kto nie lubi słuchać muzyki, co można zauważyć po tym jak wiele osób nosi słuchawki. Samo słuchanie muzyki jest niewystarczające dla niektórych, dlatego decydują się na samodzielne jej granie, jednak czasami i to nie wystarczy. Aby móc słuchać muzyki, ktoś wcześniej musi ją nagrać, więc dlaczego my nie mamy się tym zająć? Dawniej nagrywanie muzyki kojarzyło się z wizytą w studiu, co łączy się z procesem bardzo pracochłonnym, czasochłonnym i nie ukrywajmy – drogim. Studia nagrań oczywiście nie zniknęły i wciąż są niezbędne by nagrać profesjonalny materiał, lecz wizyta w nich nie musi być koniecznością jeśli chcemy nagrać coś dla siebie lub zacząć pracę nad materiałem demo. Coraz częściej muzycy interesują się homerecordingiem, czyli budowaniem domowego studia nagrań. To w jaki sposób będziemy nagrywać zależy przede wszystkim od sprzętu który wybierzemy, a należy zaznaczyć, że nie musi to być bardzo drogi sprzęt. Podstawą jest komputer i oczywiście instrument. Następnie powinniśmy wybrać urządzenie, za pomocą którego zarejestrujemy dźwięk. Najczęściej wybierane są mikrofony, ale niektórzy nie chcą męczyć się z okablowaniem. Można używać interfejsu audio, które oferują znaczną wygodę, ale nagrywają liniowo. Czy można w jakiś sposób połączyć naturalny dźwięk, który nagramy za pomocą mikrofonu z wygodą oferowaną przez interfejs? Na szczęście tak, czego dowodem są zyskujące coraz większą popularność mikrofony USB.
Dobrym przykładem jest
Blue Microphones Snowball, który dostępny jest w wielu kolorach. Ta niepozorna na pierwszy rzut oka kulka zdobyła wiele pochwał w recenzjach. Mikrofon może być używany do nagrywania zarówno instrumentów akustycznych, dźwięków dobywających się z głośnika wzmacniacza, a także wokalu. Urządzenie oferuje bardzo wysoką jakość dźwięku, który jest naturalny, głęboki i niezanieczyszczony szumem czy przydźwiękami. Używanie mikrofonu jest banalnie proste. Wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą przewodu USB, zainstalować sterowniki jeśli to konieczne i od razu możemy rozpocząć nagrywanie. Na uwagę zasługuje także bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Blue Microphones jest firmą, która debiutuje na naszym rynku, ale biorąc pod uwagę fakt, że sprzęt producenta cechuje bardzo wysoka jakość i przystępne ceny, można wróżyć wzrastającą popularność.